Kuste in Istanboel word met kameras dopgehou

strandlyn in istanbul
strandlyn in istanbul

Die Metropolitaanse Munisipaliteit van Istanbul hou die hele kus van Istanboel dop met kameras van Karaburun tot Kilyos. Die bespeurde besoedeling word onmiddellik verwyder. 7 / 24 inspeksie en skoonmaak word ook op die seevlak, wat buite die kuste geleë is, uitgevoer. In die jaar 2019 is 27 Miljoen TL boete op die 8,5 beboet.

Met die oog op 'n baanbreker in stedelike skoonmaak, doen die Metropolitaanse Munisipaliteit van Istanbul belangrike studies oor die netheid van ons seë. IMM Marine Services-spanne, Yenikapı-monitoringsentrum met kameras, Istanboel se 515 km-lange 24-horlosies vir ure.

Alle kuste van Istanboel word met die 83-kamera gekyk

Met die hoë resolusie 83-kamera word die beelde van die kuste gevolg deur die anonieme na die moniteringsentrum gestuur. Die beelde wat deur die operateur beoordeel word, word onmiddellik ingegryp wanneer besoedeling of oortreding opgespoor word.

Inligting oor die kameras in die maritieme moniteringsentrum, IMM Direktoraat Mariene Dienste, Fatih Polattimur, inspekteurshoof, en die beelde wat op die kamera's aangetref is, het die spanne in die veld onmiddellik aangemeld, het hy gesê. Polattimur verklaar dat die kameras 'n groothoek en 'n hoë zoom het.
Sayesinde Danksy die funksies van die kameras kan ons 'n groot gebied sien. Aan die Europese kant is Karaburun, Kilyos, Bosphorus-lyn, Yenikapı, Avcılar, Büyükçekmece; Met ons kameras wat in sekere gebiede van Tuzla tot Beykoz aan die Anatoliese kant geleë is, kan ons opvolg sonder enige blinde vlek aan die kus. Hier monitor ons 3-operateur die kameras in skofte. Sodra besoedeling opgespoor word, word ons spanne in kennis gestel. Ons spanne kan die bron van besoedeling ondersoek. Kan administratiewe prosedures toepas. Alle besoedeling van vaste afval word onmiddellik deur ons skoonmaakspanne skoongemaak. ”

Boetes vir oortredings

Die kus- en mariene-inspeksies sluit ook die 3-inspeksieboot en die 4-onbemande lugvaartuig (UAV) in. Inspeksies word dag en nag uitgevoer met 50-personeel, waarvan baie omgewingsingenieurs is. Deur inspeksies word oortredings wat besoedeling op die see se oppervlak veroorsaak, geïdentifiseer en beboet. IMM-spanne, 2019 jaar 27 stukke wat gevind is om die see-afval te verlaat. 8 Miljoen 500 duisend duisend het 'n boete opgelê. Binne die raamwerk van see-skoonmaakwerke word 10 huishoudelike ontwerp seevlak skoonmaakboot en 31 mobiele span in diens van 186-personeel. Elke boot is bedags skoon.
Vullis versamel om die 4-voetbalveld binne 'n jaar te vul

Daarbenewens is die bote volgens die waarskuwings van die kontroles daarop gerig om onmiddellik op besoedeling te reageer. In die gebiede waar die bote nie kan ingryp nie, is mobiele spanne besig met die skoonmaak van die see. Slegs vullis word vanaf die Bosporus- en Marmarahag vanaf die seevlak versamel om die oppervlak van die 5 duisend m3-voetbalveld te bedek.

Tussen Mei en September voer IMM mariene skoonmaakspanne ook strandskoonmaak uit met 96 addisionele strandskoonmaakpersoneel op 256 strand.

Huidige spoorwegtenders

tsaar 11

Golfverkeer

Bereik 9 @ 08: 00 - Bereik 11 @ 17: 00

Spoorwegnuus soek

Wees die eerste om te kommentaar lewer

kommentaar