EGO-busse sal gratis diens lewer aan burgers wat van die verbod vrygestel is

egobusse sal gratis diens lewer aan burgers wat van die verbod vrygestel is
egobusse sal gratis diens lewer aan burgers wat van die verbod vrygestel is

Ankara Metropolitaanse Munisipaliteit het die voorbereidings vir die Eid al-Fitr voltooi. Benewens die strate en boulevards van Başkent, word skoonmaakwerk in die begraafplase gedoen, terwyl die polisiedepartement hul voedselinspeksies verskerp het, veral vir ondernemings wat lekkers produseer. Crisis Desk, Başkent 153, ASKİ, Ankara Brandweer en munisipale polisie spanne sal 7/24 werk gedurende die fees, insluitend die dag van Arife. Halk Ekmek Kleinhandelswinkels en Halk Ekmek-buffets sal op 23 Mei, Saterdag en 3 Mei tussen 26 en 10.00 oop wees. Wetenskap- en ASKİ-spanne sal hul infrastruktuur- en bobouwerk voortgesit. EGO-busse, wat inwoners van Ankara gratis tydens nasionale en godsdienstige vakansiedae vervoer, sal ook burgers bedien wat vrygestel is van die voorganger.


Die Ankara Metropolitaanse Munisipaliteit het al sy voorbereidings regdeur die stad voor die Ramadanfees voltooi, wat vanjaar onder die skaduwee van die voorganger sal gaan as gevolg van die coronavirus-epidemie.

Baskent 153, Crisis Desk, EGO en ASKI Algemene Direktoraat, Ankara Polisie en Metropolitaanse brandweer sal gedurende die vakansie 7/24 werk om aan die behoeftes en eise van inwoners van Ankara te voorsien.

EGO-BUSES OM GRATIS DIENS TE lewer

EGO Algemene Direktoraat, wat op 23 Mei tussen sekere ure op 24 Mei met openbare vervoer voorsien, sal tussen 26 en XNUMX Mei gratis busdienste lewer, behalwe vir spoorstelsels, in ooreenstemming met die besluit van die Provinsiale Algemene Sanitêre Raad van die Provinsiale Goewerneur van Ankara:

- 23 Mei 2020: 07.00-20.00

- 24-26 Mei 2020: 07.00-09.00 en 16.30-20.00

Tydens die Ramadanfees, waar die vergadering van die Metropolitaanse Munisipaliteit besluit het om gratis vervoerdiens op godsdienstige en nasionale vakansiedae te lewer, sal inwoners van Ankara wat vrygestel is van die stoep, gratis op EGO-busse op die bepaalde ure kan baat vind.

BEAMPTE SPANE VERHOOG VOEDSEL-OUDIT

Die polisie se Ankara-polisie verhoog die roetine-voedselinspeksies wat deur die burgers uitgevoer word om gesonde kos te bereik voor die vakansie. Dit gaan voort met sy oudits vir ondernemings wat bakkerye en soetprodukte produseer en verkoop.

Regsaksies word getref ten opsigte van tekortkominge wat by oudits waargeneem word om te bepaal of die nakoming van gesondheid, higiëne, belastingplaat- en koronavirus-epidemie, voldoening aan die gebruik van maskers, handskoene, moue, bene en toga, sosiale afstand, aantal werknemers en kliënte nagegaan word.

Mnr. Mustafa Koç, hoof van die polisie in die Metropolitaanse Munisipaliteit, het gesê dat die Ankara-polisiedepartement ook sal kyk of die ondernemings en sakeondernemings gesluit is op die dae van die tempel, die volgende inligting:

'In hierdie dae, wanneer ons voorberei om die geseënde Eid al-Fitr met ons inwoners van Ankara te ontmoet in die toestande van die bestryding van die epidemie, hou ons spanne, wat oral rond beweeg, hul beheer deur die hele stad voort. In die sentrum het ons spanne wat onmiddellik reageer op klagtes wat die Başkent 153-lyn bereik. ”

KERKHUUR GEREED OM TE BESOEK

Die begraafplaasafdeling het ook die skoonmaak van die begraafplase voor die Ramadan-vakansie voorberei en hulle voorberei op die besoek.

Benewens al die distrikte van die hoofstad KarşıyakaTydens die uitvoering van gedetailleerde skoonmaakwerk in Ortaköy, Cebeci Asri, Gölbaşı, Bağlum en Sincan Cimşit-begraafplase, is sorg gedra dat die algemene voorkoms van die begraafplase wat swaar voor die fees gevloei het, toegepas sal word.

Binne die bestek van die werke waarin die bome in die begraafplase onderhou is, is die gedroogde boomtakke gesnoei, en ook die onkruid. 'N Noukeurige skoonmaak is in die begraafplase in die begraafplaas gedoen waar die familielede op die eerste dag van die feesmaal kon besoek.

Volgens die hoof van die begrafplaasafdeling Köksal Bozan, sê hulle dat hulle 'n maand gelede met die voorbereidings vir die fees 1 maand gelede begin het:

“In ooreenstemming met die instruksies van ons burgemeester, mnr. Mansur Yavas, is nie net sentrale begraafplase nie, maar ook alle distriksbegraafplase skoongemaak. Skoonmaak- en instandhoudingswerk is in ons 6 begraafplase in die sentrum voltooi. Ons het vuurmetings begin doen by die ingangshekke van ons burgers wat vir die besoek gekom het, ons het ook maskers aan mense sonder 'n masker. Familielede van die martelare sal op die eerste dag van die vakansie marteldoodbesoeke kan aflê in ooreenstemming met die omsendbrief van die Ministerie van Binnelandse Sake. Ons begraafplase sal oop wees vir besoeke aan ons burgers wat nie oor die perseel beskik nie. ”

ANKARA Brandweer MET DIE KAPITAAL 153 EN KRISTAANDE TABEL SAL 7/24 'N POS BEREIK

Baskent, wat optree as 'n kommunikasiebrug tussen die hoofstad en die Metropolitaanse Munisipaliteit, sal 153 uur per dag dien om die eise van die burgers in die kortste tyd op te los.

Die krisisrekenaar- en sielkundige ondersteuningslyn wat tydens die coronavirus-epidemieproses opgerig is, sal voortgaan om aan die eise van die burgers te werk gedurende die vakansie. Inwoners van Ankara sal hul versoeke en klagtes via die Crisis Desk-telefoonnommer “0312 666 60 00” of via die Capital 153 aan die Metropolitaanse Munisipaliteit kan stuur.

Die brandweer van Ankara sal ook 46/7 op 24 stasies saam met die distrikte werk. Inwoners van Başkent sal moontlike brandberigte via die 112-noodoproepsentrum kan aanmeld.

HANGER EN WETENSKAP WERK OP PLIG

ASKI Algemene Direktoraat sal gedurende die vakansie voortgaan om dienste aan die hoofstede te lewer.

In die geval van 'n dringende behoefte, kan die burgers ASKİ via die noodoproepsentrum “0312 616 10 00” of via die Capital 153 bereik. ASKİ-spanne, wat sal voortgaan om mobiele dienste 24 uur per dag te lewer in die onderhoud en herstel van Card Counter Fail Services; Transaksies van gestremde burgers, werknemers van gesondheid en veiligheid, veral burgers ouer as 65, sal na hul adresse gekyk word.

ASKI Algemene Direktoraat se diensgebou sal tussen 4-08.00 uur vir vier dae oop wees vir die vervanging, hernuwing en laai van die kaarttoonmagneetkaarte. Die spanne sal ook sonder onderbreking voortgaan met hul afbreek-, instandhoudings- en infrastruktuurwerk.

As deel van die stryd teen koronavirus, sal die departement van wetenskaplike aangeleenthede, wat die asfaltverskuiwings in die voorportaal toegepas het oor naweke verhoog het, op vakansiedae voortgaan. Die departement van wetenskaplike aangeleenthede, wat asfaltlegging en instandhoudingswerk in die sentrum en alle distrikte sal verrig, sal 'n moderne voorkoms en bestuursveiligheid op die hoofweë bied.

SKOONMAAK VAN DAG IN DIE KAPITAAL

Die spanne van die stad se estetika het ook die skoonmaakwerk in die stad voor die Ramadanfees versnel.

Benewens die strate en boulevards van Ankara, het spanne wat wasbewerkings doen by bushaltes, bankies, sypaadjies, pleine en hindernisse by sentrale punte soos Ulus en Kızılay die stad voorberei vir die fees. Vliegvoertuie en mobiele spanne sal aanhou werk op 'n 7/24-basis vir 'n glansryke Ankara-stoep.

VOLKBROOD IS OP DIE LAASTE DAG VAN DIE VYF EN DIE VAKANSIE

Die Metropolitan Municipality Public broodfabriek, wat 'n handelsmerk in die hoofstad geword het, het die werkskedule vir die Ramadanfees bepaal.

Halk Ekmek, wat die werksdae en ure reël om in die voedselbehoeftes van die burgers te voorsien en die produkte van plaaslike produsente na sy rakke te vervoer, het die baklava- en nageregvariëteite aangebied wat volgens die kapitaliste spesiaal voorberei is.

Halk Ekmek Kleinhandelswinkels en Halk Ekmek-buffets sal slegs Saterdag, 23 Mei, Dinsdag en 3 Mei, die derde dag van die vakansie, tussen 26-10.00 oop wees.

Na die aanvang van intercity-reis nadat die burgers van 65 jaar en ouer die vryheid gekry het om huis toe te gaan, is alle nodige maatreëls by AŞTİ getref. Terwyl burgers met reispermitte nie sonder 'n masker na AŞTİ geneem word nie, word veiligheidsmaatreëls ook na 'n hoër vlak geneem.Wees die eerste om te kommentaar lewer

kommentaar